This website uses cookies to deliver content specific to your interests. You can enable/disable cookies in your browser's settings.

Read more

Mentors

Meet the Kodilla Mentors

Peter

Web Developer

HTML, CSS/Sass, JS i Git-a mam w jednym palcu, a resztę w pozostałych. Obecnie zajmuję się tworzeniem aplikacji e-commerce z wykorzystaniem m.in. React/Redux. Chętnie poznaję nowinki ze świata IT, a wolnych chwilach lubię upiec jakieś ciasto.

Marius

Web Developer

Komercyjnie z front-endem ma do czynienia od 2010 roku. Zajmuje się przede wszystkim tworzeniem rozbudowanych aplikacji internetowych. Spec od jQuery i naprawiania dziwnych problemów, bardzo cierpliwy człowiek :)

Conrad

Web Developer

JavaScript developer dla szwajcarskiego Coresystems AG. Specjalista AngularJS oraz TypeScript. Na co dzień tworzę aplikacje webowe, pracuję głównie zdalnie dla zagranicznego klienta. Z wykształcenia jestem księgowym - żywy dowód na to, że można się przebranżowić i zostać dobrym koderem.

Marcel

Web Developer

Programowaniem zajmuję się już 10 lat, do informatyki staram się podejść kompleksowo; poprzez grafikę 2D, 3D, montaż video, programowanie aplikacji webowych jak i mobilnych, oraz kwestie zabezpieczeń sieciowych i pozycjonowania. Uczę się całe życie i chętnie przekazuję wiedzę.

Michael

Web Developer

Zacząłem kodować strony internetowe w 2009 roku jako samouk-freelancer. Obecnie mam doświadczenie w pracy zarówno dla małej agencji interaktywnej, jak i międzynarodowej korporacji z dużym zespołem front-end developerów. Dzieląc się swoją wiedzą, zwracam uwagę na dobre praktyki i najnowsze trendy w świecie front-endu.

Jacob

Web Developer

Pierwszą stronę stworzyłem w wieku 13 lat, od 2011 roku stale współpracuję z Warszawskimi agencjami interaktywnymi jako Web Designer & Developer. Spinam projekty od A do Z. Od projektu graficznego, do wdrożenia i przekazania klientowi. Od kilku miesięcy prowadzę własną agencję interaktywną i studio animacyjne, pracując dla klientów z całego świata.

Tom

Web Developer

Lubi dzielić się wiedzą, a nauczanie to jego pasja. Tworzy strony internetowe od 11 lat. Front-end Developer z międzynarodowym doświadczeniem. Przemawia publicznie w klubie Toastmasters. Prowadzi firmę programistyczną Studio Leopard. Prelegent na spotkaniach związanych z programowaniem. Jest dla swoich kursantów przewodnikiem, udziela wskazówek i podpowiada, jednak wychodzi z założenia, że zadania powinny być rozwiązywane samodzielnie.

Michael

Web Developer

Komercyjnie z branżą IT jestem związany od 2008 roku. Obecnie pracuję jako Senior Front-end developer w Grupie Unity. Jestem również właścicielem małego studia interaktywnego MKGstudio. Specjalizuję się głównie w technologiach front-endowych, ale również nie są mi obce tematy związane z designem, UX oraz UI. Głównym obszarem mojej pracy jest rozwijanie od strony frontu aplikacji dużych systemów e-commerce. Jako nauczyciel staram się być dla moich kursantów głównie przewodnikiem po świecie front-endu oraz drogowskazem do rozwiązania problemu - nie podam Ci go 'na tacy'. Wychodzę z założenia, że rozwiązany samodzielnie (lub z pewną pomocą) problem uczy dużo bardziej niż gotowe rozwiązania. Jeśli uważasz podobnie - na pewno się dobrze dogadamy :)

Tom

Web Developer

Na co dzień full-stack developer w Neoteric. Uwielbiam nowe technologie co wymusza na mnie znajomość najnowszych trendów.

Bart

Web Developer

Niedoszły muzyk, fan NBA. Zaczynałem karierę jako grafik, stopniowo bardziej interesowałem się programowaniem. Obecnie głównie pracuje w Javascripcie i staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami świata frontendowego :)

Patrick

Web Developer

Strony i aplikacje internetowe tworzę od 16 roku życia. Obecnie pracuje jako front-end developer w firmie Perform Media Poland w technologii React oraz TypeScript :)

Paul

Web Developer

Cześć! Jestem Paweł i uwielbiam kodować ;) Swój pierwsze "Hello world!" wyklikałem już w czasach podstawówki. To dla mnie nie tylko praca, ale i pasja. IT poznawałem jako samouk, więc sporo zagadnień staram się tłumaczyć tak, jak sam je zrozumiałem - prosto, zwięźle i bez zbędnego bełkotu. Obecnie pracuję jako freelance web developer i uczę innych jak robić to samo :) Publikowałem m.in. dla SitePoint i Tuts+ oraz JsCrambler.

Paul

Web Developer

Dzielenie się wiedzą sprawia mu przyjemność. Po sukcesywnym "zmentorowaniu" kolegi - który został freelancerem - postanowił się wziąć za to na poważnie. Kilkunastoletnie doświadczenie w pisaniu aplikacji webowych, androidowych i desktopowych dało mu szerokie spojrzenie na świat aplikacji. Miłośnik dobrze przemyślanych interfejsów oraz zwolennik pragmatyzmu i minimalizmu.

Adrian

Java Developer

Cześć! Mam na imię Adrian:) Od kilku dobrych lat pracuje jako FullStack Java Developer. Uwielbiam swoją pracę, przynosi mi ona mnóstwo satysfakcji i przyjemności. Tym entuzjazmem chcę zarazić każdego kursanta. Technologie wokół których pracuję to głównie Java 8, Spring, Angular 2, ReactJs. Ponadto mam sporą wiedzę na temat działania mikroserwisów i technologii z tym związanych oraz brałem udział w największym Hacathonie w Polsce - HackYeah. Lubię uczyć innych, sprawia mi to ogromną przyjemność. W wolnej chwili interesuje się marketingiem internetowym oraz rynkiem e-commerce - prowadzę kilka serwisów internetowych oraz jestem w trakcie budowania własnej aplikacji typu SaaS.

Michael

Java Developer

Fan javy i programowania obiektowego. Od ponad 3 lat pracujący z nią komercyjnie głównie jako back end developer.

Jeremy

Java Developer

Programista Java. Od 2011 aktywny zawodowo w rozwijaniu aplikacji biznesowych, od wielu lat programujący z zamiłowania do kodowania. Fan komputerów i nowych technologii. Z wykształcenia magister inżynier Informatyki na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, poszerzał swoją wiedzę również na studiach podyplomowych Technologii Internetu na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz szkoleniach z technik testowania i tworzenia aplikacji webowych

Andy

Java Developer

Zawodowo jestem związany z IT od 1995 roku. Na przestrzeni lat pracowałem w różnych firmach jako programista, a także kierowałem zespołami developerskimi. Brałem udział w realizacji zarówno małych, jak i dużych, czy też bardzo dużych projektów (ponad 500 osób). W swej pracy używam wielu różnych języków programowania oraz frameworków, różnych rodzajów baz danych, serwerów aplikacyjnych, a także korporacyjnych szyn usług. Systemy przetwarzające setki żądań na sekundę to moja codzienność. W ostatnich latach bardziej skłaniam się ku rozwiązaniom lekkim, opartym o zwinne metody wytwarzania oraz otwarte technologie, niż ku "ciężkim" monolitycznym rozwiązaniom. Jestem również certyfikowanym SCRUM Master'em. Bardzo często jestem zatrudniany do prowadzenia procesów rekrutacyjnych programistów - więc mogę podpowiedzieć, co należy zrobić, aby podczas takiego procesu pozytywnie wypaść :) W czasie wolnym lubię się oderwać od wszystkiego podczas górskich wielokilometrowych wędrówek.

Matthias

Java Developer

Programista Java oraz Android. Miłośnik programowania funkcyjnego. Pierwszy tekstowy manager sportowy napisał w Basic'u w szkole podstawowej. Uwielbia algorytmikę oraz niedeterministyczne algorytmy machine learning. Uważa, że Internet of Things oraz ML w ciągu najbliższych lat całkowicie zmienią nasze życie

Jacob

Web Developer

Frontendowiec z ponad 3 letnim doświadczeniem. Straszna gaduła. Lubi poznawać nowe technologie oraz automatyzować sobie pracę. Niegdyś używał Windowsa, na szczęście przeszedł na dobrą stronę mocy i prawilnie korzysta z Linuksa. W wolnym czasie stara się odpoczywać na łonie natury łowiąc ryby lub hasa po terenach nabijając kilometry:) Jakby tego było mało, jest fanem gier planszowych. Niech JS będzie z Wami!

Michael

Java Developer

Programista, rekruter techniczny, mentor młodych talentów, trener oraz wykładowca Politechniki Śląskiej. Jako programista - fan programowania funkcyjnego, pasjonat Javy, adept Scali, zwolennik JavaScriptu. Jako rekruter - nie szuka przeciętności oraz 'zasiedziałych' seniorów. Jako mentor - stara się udowodnić, że jednak 'się da'. Jako trener - uczy tylko rzeczy nowych i ambitnych. Na co dzień stara się udowodnić, że „umiejętności > doświadczenie”. Po godzinach kolekcjoner certyfikatów programistycznych. Zawodowo ponad 7 lat w aktywnym developmencie, pełnił szereg funkcji od Senior Java Developera, Technical Team Leadera, Dev Opsa po IT Architekta.

Tom

Web Developer

Doświadczenie zdobywałem w pracy dla agencji interaktywnych. Od ośmiu lat przekuwam kreatywne koncepcje wizualne w funkcjonalne witryny internetowe. Zwracam uwagę na detale, a dobór technologii i możliwe rozwiązania uzależniam od projektu, z którym mamy do czynienia.

Matthias

Java Developer

Java and PHP Developer with a demonstrated history of working in the wholesale and gaming industry, currently aviation industry. Skilled in Java 8, PHP7, Laravel, Spring, API and E-commerce systems. "Code hard or go home" ~Paulo Coelho

Kamil

Web Developer

Przygodę z frontendem zacząłem od tworzenia aplikacji na platformę mobilną Tizen firmy Samsung. Obecnie tworzę web aplikację z użyciem react/redux/rxjs, kieruję zespołem frontend oraz przeprowadzam interview w Codilime.

Maggie

Java Developer

Certyfikowany programista JAVA. W branży IT jestem od 8 lat i miałam okazję poznać proces wytwarzania oprogramowania od etapu analizy, po realizację oraz opiekę serwisową po wdrożeniu produkcyjnym. Od 3 lat skupiam się głównie na obszarze programowania po stronie backendu. Aktualnie pracuję jako programista JAVA i rozwijam platformę elektronicznych wniosków wykorzystywaną przez wiodące banki w Polsce.

Tom

Java Developer

Cześć, jestem Tomek - Java Developer. Uwielbiam poznawać nowe technologie, aktualnie fascynuję się funkcyjnym podejściem do programowania. Ostatnie lata w pracy zawodowej to głównie Java, Spring oraz AngularJS. Odnośnie tej ostatniej technologii, to tak front-end również jest mi znany. Kilka lat temu udało mi się potwierdzić znajomość Java poprzez uzyskanie odpowiedniego certyfikatu.

Kate

Java Developer

Świeżo upieczony inżynier informatyki, aktualnie na studiach magisterskich. Studiowałam i studiuję dziennie na Politechnice Wrocławskiej. Dotychczasowe trzyletnie doświadczenie zdobywałam w Nokii i Ryanairze. Obecnie w pracy koncentruję się przede wszystkim na backendzie (m. in. Java, Spring, Hibernate), z drobnymi elementami frontendu. Do obowiązków podchodzę sumiennie, lecz nie jestem nadgorliwa. Kurs ze mną nastawiony jest na zdobycie praktycznych umiejętności oraz rozwiązanie problemu, a nie szukanie go tam, gdzie go nie ma. Gdy nie koduję, podróżuję.

Matt

Web Developer

Od ponad 5 lat zajmuję się frontendem ze specjalizacją w kierunku JavaScript developer. Z jQuery pracuję od ponad 7 lat, posiadam bogate doświadczenie z Backbone i Marionette, i mniej bogate z React i Redux. Pracowałem również z ExpressJS i MongoDB.

Daniel

Java Developer

Cześć! Jestem certyfikowanym programistą Java, z ponad 5 letnim doświadczeniem, w wielu projektach z różnych sektorów biznesu (m.in. finanse, media, reklamy, zakłady sportowe). Ukończyłem studia inżynierskie na AGH, oraz magisterskie na Politechnice Krakowskiej. Aktualnie pracuję nad platformą e-commerce dla jednej z większych sieci handlowych w Europie. Interesuję się mikroserwisami, technologiami z nimi związanymi oraz rozwiązaniami opartymi o cloud. Lubię poznawać nowe frameworki i podejścia do tworzenia oprogramowania.

Chris

Web Developer

Inżynier budowy z wykształcenia, programista-samouk z zamiłowania. Od przeszło 3 lat poznaję kolejne tajniki web developmentu, od vanilla JS, poprzez jQuery a na Reakcie i Angularze kończąc. Samodzielne pochłanianie wiedzy nauczyło mnie, że każdy problem, z którym się mierzę należy najpierw dokładnie zrozumieć, zanim zacznie się go rozwiązywać i tego podejścia staram się uczyć innych. W wolnym czasie lubię oglądać gify z pandami, skakać na koncertach i czytać horrory \( ゚ヮ゚)/

Paul

Java Developer

Certyfikowany programista Java (OCAJP 8) z doświadczeniem w backendzie jak i we frontendzie. Autor m. in. kursu programowania dla Heliona. Posiadam doświadczenie w pracy zarówno w małych firmach jak i w największych korporacjach na rynku (Hewlett-Packard). Chętnie pomogę wejść do świata IT.

Charles

Java Developer

Cześć, jestem Karol, zajmuję się programowaniem od ponad 5 lat. Aktualnie poświęcam się Javie, Springowi oraz mikroserwisom, chociaż swoje pierwsze kroki stawiałem w C#. Pracuję na stanowisku Senior Software Developer, przecierałem też szlaki jako Scrum Master, Team Lead oraz DevOps. Nie są mi obce procesy rekrutacji programistów, więc chętnie pomogę i w tym aspekcie.

Matt

Java Developer

Cześć! Mam na imię Mateusz. Pracuję jako programista Java rozwijając system bankowości elektronicznej dla jednego z polskich banków. Interesuję się technologiami blockchain, machine learning i big data. Lubię podróżować i rozmawiać z ludźmi :)

Luke

Java Developer

Zawodowo programuję od 7 lat, geek, pasjonat technologii, zwolennik czystego kodu. Przez ten czas miałem okazję sprawdzić się w różnych rolach, od Junior Developera, przez prace na kontrakcie dla klienta z USA po technical leadera w kilkuosobowym zespole. Aktualnie Senior Java Developer w młodym, prężnie rozwijającym się startupie.

Peter

Web Developer

Lead Developer w małym zespole programistów. Uwielbiam współpracować z ludźmi, przekazywać im swoje doświadczenie i pomagać w rozwoju. Pracuje jako programista od 6 lat, w tym od 5 jako Web Developer. Moje początki to asp.net, nastepnie na 3 lata bliżej związałem się z angular js, a od roku pracuje też w ReactJs/Redux.

Andy

Java Developer

Mam na imię Andrzej i od ponad 6 lat zawodowo zajmuję się programowaniem w języku Java. Posiadam doświadczenie głównie jako back-end developer w aplikacjach korporacyjnych, ale znam również podstawy front-endu (HTML, CSS, JavaScript). Jestem fanem Clean Codu oraz interesuję się SOA i mikroserwisami.

Erwin

Java Developer

Jestem programistą Java z ponad 7-letnim doświadczeniem. Z sukcesem przeszedłem ścieżkę „od zera” do Senior Developera, choć zaczynałem jako samouk. Pracowałem dla największych firm w branży (finanse, ubezpieczenia, lotnictwo). Pasjonat Springa i rozwiązań cloudowych

Kamil

Java Developer

Zawodowym programistą jestem od 2012 roku. Pracowałem w 4 różnych firmach, a od ponad 2 lat spełniam się w polskiej firmie Codewise, która swoimi produktami podbija świat marketingu internetowego, a swoim podejściem do pracownika nawiązuje do najlepszych firm z branży takich jak Google, Facebook itp. Uwielbiam swoją pracę, ciagle staram się być lepszy i chciałbym tą pasja zarazić też innych. Skoro macie możliwość robić fascynujące rzeczy, dostawać za to świetne pieniądze i pracować z ludźmi którzy należą do najbardziej zadowolonej branży na rynku pracy to dlaczego mielibyście nie skorzystać z tej szansy? Ja skorzystałem :)

Alex

Web Developer

Software Engineer z sześcioletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w pisaniu aplikacji webowych, a w szczególności wizualizacji "big data". Front-end to mój świat.

Oscar

Web Developer

Młody programista z zawodu i zamiłowania. Mimo młodego wieku znam to i owo. Na codzień Front-End Developer w Katowickim Skyrise, po godzinach . Lubie dzielić się wiedzą oraz pomagać innym w zdobywaniu jej. Fan nowych technologi, Angular lover, znawca HTML, CSS, SCSS, JS i paru innych :)

Hubert

Java Developer

Jestem programistą Java z 4 letnim komercyjnym doświadczeniem zdobywanym w branży telekomunikacyjnej oraz lotniczej. Jednak moja przygoda z Java zaczęła się dużo wcześniej. Dodatkowo pracowałem ze Spring, Hibernate, REST oraz trochę front-end. Interesuję się nowinkami technologicznymi, sportem oraz wszystkim co związane z komputerami. W wolnych chwilach gram w piłkę nożną i squash'a.

Igor

Web Developer

Senior frontend engineer w Cognifide Polska. Na co dzień pracuję z klientami z całego świata wprowadzając nowe, stabilne rozwiązania ze świata frontendu. Jestem team leader, web designerem, UX designerem, frontend developerem, wykładowcą i nauczycielem. Z wykształcenia jestem biologiem molekularnym, który od 2007 związany jest ze światem designu oraz webdevelopmentu. Uwielbiam pracować z ludźmi oraz nauczać ich obszarów, w których się specjalizuję.

Martin

Web Developer

Na co dzień Front-end developer w branży e-commerce, który po kilku latach pracy jako freelancer zdecydował się na etat i poświęcenie wieczorów na własne projekty. Jestem samoukiem, lubię nowości i bardzo chętnie podzielę się wiedzą i własnymi doświadczeniami. Z przyjemnością nauczę Cię jak pisać czysty kod wykorzystując dobre strony i praktyki programowania oraz podpowiem jakie metodyki wyróżnią Cię na rynku pracy!

Greg

Web Developer

Strony WWW tworzę od 1994 (sic!) roku. Aplikacje webowe od około 10 lat. Czasami z nutką sentymentu zdarza mi się opowiedzieć anegdotkę czy dwie o ewolucji jaką przeszedł (szeroko pojęty) WebDesign. Na co dzień pracuję w dużej szwedzkiej korporacji jako Senior Application Consultant oraz prowadzę własną firmę.

Martin

Web Developer

Jestem Frontend Developerem z komercyjnym doświadczeniem. Na co dzień pracuję w biurze w Warszawie rozwijając aplikacjię biznesową. Dodatkowo studiuję zaocznie informatykę. Większość wolnego czasu spędzam na ulepszaniu swoich umiejętności i zdobywaniu nowej wiedzy, którą chętnie się dzielę.

Luke

Web Developer

Człowiek, Ojciec, Developer. Front-endem zajmował się zanim to było modne. Za dnia programuje dla zagranicznej korporacji a w nocy mnoży wiedzę którą się potem chętnie dzieli.

Paul

Java Developer

Jestem Senior java deweloperem z 10 letnim doświadczeniem zarówno w małych firmach jak i korporacjach o zasięgu międzynarodowym. Realizowalem projekty ministerialne (ARMiR oraz UFG) oraz rozwijałem aplikacje bankowe dla Credit Suisse i Eurobanku. Programowania uczę zawsze w ten sposob, by bylo jak najprostsze (ale nigdy prostsze). Na codzień pracuję z takimi frameworkami jak Spring, Hibernate, Angular´JS. Wielokrotnie nadzorowałem pracę Junior Deweloperów, którzy przy mnie rzucali się na gleboką wode rynku IT. Ich historie pokazują że dzięki cieżkiej pracy i z odpowiednią pomocą można osiagnąć sukces.

Matthias

Java Developer

Hej! Zawodowo jestem programistą od ponad 5 lat - nie jest to jednak tylko moja praca, ale także pasja, którą praktykuję od dzieciństwa. Spędzam dużo czasu na poznawaniu przeróżnych technologii "od środka", przez co łatwiej mi je zrozumieć i przekazać tą wiedzę innym. Programuję głównie w Javie, jednak czasami uciekam do Go, Pythona, czy też JS. Pasjonuje mnie czysty kod. W pracy przeznaczyłem dziesiątki godzin na rekrutowanie programistów i chętnie podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami. Bardzo podoba mi się idea programisty samowystarczalnego - czyli takiego, który zna się nie tylko na swojej specjalizacji, ale także na tym co dzieje się dookoła. Interesuję się także wszechpojętą automatyzacją, od smart-botów do wypełniania time-sheet'a, po inteligentne domy.

Luke

Web Developer

Cześć! Mam na imię Łukasz. Programowaniem zajmuje się od 2006 roku. Tworzyłem głównie aplikacje intranetowe w technologiach .NET, Java a od 2015 roku jestem związany z platformą Node.js oraz z JavaScripte-em i w tych technologiach staram się ciągle rozwijać. W projektach przyjmowałem różne role, od programisty, po team leadera a na kierowniku projektów kończąc. Uwielbiam wyzwania i jednym z takich wyzwań jest dzielenie się swoją wiedzą aby pomóc innym.

Nick

Web Developer

Pracuje jako Frontend Engineer w Cognifide Polska, gdzie na codzień zajmuje się tworzeniem aplikacji w Reatcie i Angularze a także automatyzacją procesów. W wolnych chwilach startuje w zawodach Trójboju Siłowego.

Michael

Web Developer

Programowaniem zajmuję się od 8 lat. Pracowałem głównie przy projektach medialnych i kampaniach reklamowych w ramach czego wymyślałem, projektowałem i kodowałem konkursy i gry. Pisany kod powinien być czytelny i zgrabny, a rozwiązania jak najprostsze.